Ağrı SEO hizmeti konusuna geçmeden önce kısaca seo nedir ne değildir bahsedelim. SEO, Search Engine Optimization yani Arama Motoru Optimizasyonu kelimelerinin baş harflerinden oluşmuş son yıllarda gereken önemine kavuşmuş ve her işletmenin olmazsa olmazı haline gelmiş bir uygulamalar bütünüdür. Ülkemizde genellikle arama motoru optimizasyonu olarak bilinen Ağrı SEO, belirli kriterler doğrultusunda her web sitesine özgü olarak hazırlanması gereken ve bir çok aşamadan oluşan bir işlemler topluluğudur. Her web sitesine özel yapılmasının sebebi faaliyet alanlarının, anahtar kelime rekabetinin, sitenin mevcut durumunun, daha öncesinde yapılmış ya da yapılmaya çalışılmış çalışmaların ve daha bir çok unsurun belirlenmesi ile ortaya çıkan farklı aşamaları olan bir işlem olmasından kaynaklanmaktadır. Arama motoru optimizasyonu (SEO), Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarının sonuçlarında daha yüksek bir sıralamayı yakalamak ve bu sırayı korumak için gereklidir. Çünkü ne kadar iyi bir hizmet sunarsanız sunun arama sonuçlarında ilk sıralarda yer almıyorsanız insanların sizi fark etmesi neredeyse imkansız bir hal alacaktır. Yardımcı tekniklerle beraber web sitenize organik trafik artırmak hem marka bilinirliliğinize olumlu katkı sağlayacak, hem organik ziyaretçi sayınızı artırarak cironuzu yükseltecek ve mevcut ziyaretçileriniz artık organik olarak sitenizi ziyaret ettiği için reklam maliyetleriniz azalacaktır.

Ağrı seo

Ağrı seo

Google ilk sıralarda çıkmak ile işlek bir caddede işletmenizin olması günümüz piyasa şartlarında eşittir. Hatta son dönemde e-ticaret hacminin büyüme ivmesi de göz önünde bulundurulduğunda sizi daha kârlı bir duruma ulaştıracaktır. İnternet yüzlerce Ağrı SEO ipuçları ve stratejileri üzerine yazılmış içerikler, bir haftada ilk sıraya çıkaracağını iddia eden kişiler ve sadece alacağınız backlinkler ile kısa sürede yükseleceğinizi söyleyenler ile dolu. Ancak bir o kadar da Ağrı SEO uygulamaları için bir kurumsal seo ajansı ile çalışmasına rağmen mutsuz müşteriler mevcut. Bu durumun sebebi SEO‘nun bir çok disiplini bir arada bulunduruyor ve paket bir hizmet olmaması. Çünkü yukarıda da bahsettiğimiz gibi Ağrı seo her işletmeye özel olarak hazırlanması gereken bir uygulamalar bütünüdür. Google üzerinde yapacağınız SEO Nedir aramaları içerisinde standartlaşmış metinler dışına çıkarsak arama motoru optimizasyonunu bu şekilde özetleyebiliriz.

Ayrıca, Google algoritmalarını sürekli geliştirmekte ve kullanıcılara daha doğru sonuçları ulaştırmak için çalışmaktadır. Bu doğrulta SEO uygulamaları da her zaman güncel algoritmalar göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Bu sebeple SEO bir uygulamalar bütünü olduğu kadar, sürekli güncellenen ve kendini geliştiren bir ekosistem olmasıdır. Başarılı SEO uygulamaları size iş hacminde artış, daha yoğun müşteri ziyareti, aktif pazarlama olanağı, marka bilinci oluşturmada önemli bir katkı, daha düşük reklam maliyetleri ile geri dönmektedir. Ancak hatalı uygulamalar ise size sadece zaman ve para kaybettirecektir. Bu sebeple Ağrı SEO Ajansı seçme konusu tahmin ettiğinizden çok daha önemlidir.

 

Ağrı Kurumsal SEO

Ülkemizde Ağrı SEO, kendi dilimizde Arama Motoru Optimizasyonu, arama motorlarına girilen anahtar kelimeler ile ilk sıralarda çıkmak için yapılan iki aşamalı olarak kabul edilen işlemlerdir. Bu işlemler “Site İçi SEO” ve “Site Dışı SEO” ya da “İç SEO” ve “Dış SEO” olarak adlandırılmaktadır. Ancak yukarıda da bahsettiğimiz gibi bizim için seo çok daha uzun ve daha detaylı bir süreçtir. Bizler seo hizmetini 5 farklı aşamada inşa ediyoruz. Sadece site içi ve site dışı seo uygulamaları dışında Ağrı kurumsal seo hizmeti olarak hedeflerin belirlenmesi, analiz süreci, seo ve içerik stratejisinin oluşturulması, uygulamalar, dönemsel iyileştirmeler olarak uygulamaktayız. Çünkü Kurumsal SEO bizim için sadece makale yazmak ya da backlink inşa etmekten ibaret bir işlem değil bir projedir. Ve kurumsal seo hizmetine bu yaklaşımımız sayesinde referanslarımız her geçen gün artmaktadır. Tüm işletmelerin haklı olarak istediği ilk şey Google’da ilk sırada çıkmak. Elbette bu imkansız bir istek ya da göründüğü kadar zor değildir, ancak bunun için gerekli çalışmaların disiplinli ve doğru bir şekilde yapılması, proje adımlarının doğru belirlenmesi gerekmektedir. Bu süreci kısaltmak ve başarıya ulaşması ancak SEO hizmetine sadece birkaç uygulamadan ibaret bir işlem olarak değil ciddi bir proje olarak yaklaşılması ve doğru analizler yapılması durumunda sağlanabilir.

Ağrı kurumsal seo

Ağrı kurumsal seo

Ziyaretçileriniz, potansiyel ya da eski müşterileriniz sizi Google, Yandex ve Bing’de bulabiliyor mu? AFD Yazılım olarak şu anda sizlerin karşısına bu sayfayı organik bir arama sonucunda getirebildiğimiz gibi sizin işletmenizi de müşterileriniz tarafından kolaylıkla bulunur olmasını sağlayabiliyoruz. İşletme türünüz fark etmeksizin tüm işletmelere aynı ciddiyetle yaklaşıyor ve hem analiz raporları neticesinde hesaplanan uygulama süresini hem de uygulama adımlarını sizlerle şeffaf bir şekilde paylaşıyoruz. Ve uygulama sırasında sizlere belirli periyotlarda raporlar sunuyoruz. Bizlerden Ağrı SEO hizmeti dışında SEO danışmanlığı hizmeti de alabilirsiniz.

Uyguladığımız SEO işlemlerini kısaca anlatmak gerekirse; bir web sitesinin arama varlığı ve var olan arama motoru sıralamasıyla genel bir bakış atıp sizlere gerekenler şunlardır demiyoruz. Öncelikle sizin sıralamanıza, anahtar kelimeleriniz rekabet gücüne, sitenizin mevcut durumuna, link inşanıza, rakiplerinizin de mevcut durumlarına, backlink kaynaklarına, eksikliklerine, sizin sunduğunuz anahtar kelimeler dışında diğer olası anahtar kelimelere ve aynı şekilde bu anahtar kelimelerin rekabet güçlerine, arama hacimlerine, size organik ziyaretçi sayısı olarak olası geri dönüş miktarlarına bakarak detaylı bir analiz çıkarıyoruz. Sadece site içi seo analiziniz için 34 farklı kriterde tarama yapıyoruz. Ve tüm bu derlenen bilgilerden sonra sizlere içerik stratejisi için gereken adımları ve uygulama süresini sunuyoruz. Sizlerle fikir alışverişi yaptıktan sonra proje dosyasına son şeklini veriyor ve yine sizlerin onayına sunuyoruz. Sizlerin onayı doğrultusunda gerekli işlemleri gerçekleştiriyor ve bu süreci sizlere belirli aralıklarla raporluyoruz.

Ağrı kurumsal seo

Ağrı kurumsal seo

Arama sonuçları sıralamanızı yükseltmek için ilerleyen dönemde sizlerin zararına olan hacklink gibi uygulamlardan tamamen uzak durmaktayız. Meslek etiğimiz gereği de hacklink talebinde bulunan müşteri adaylarımızı geri çevirmek durumunda kalmaktayız. Kurumsal SEO hizmeti verdiğimiz tüm işletmelere şeffaf bir yaklaşımda bulunuyor ve etik kurallar çerçevesinde uygulamalarımız gerçekleştiriyoruz. Manipülatif uygulamalar sizlere kısa sürede kazanç sağlarmış gibi görünseler de uzun vadede genellikle Google tarafından arama sonuçlarında tamamen kaldırılarak cezalandırılmaktadır. Sandbox isimli bu durum sıklıkla yaşanmakla birlikte çözümü de uzun bir süreçtir. Yukarıda bahsettiğimiz adımlarda da dikkatinizi çektiği gibi paket bir hizmet sunmuyor ya da sizlere gerçekleşmeyecek iddialarda bulunmuyoruz. Süreç hakkında sizleri bilgilendiriyor ve her adımdan sonra raporluyoruz.

Her işletmenin ihtiyaçları farklı olduğu gibi anahtar kelimelerin rekabet güçleri de farklıdır. Rakip analizi yapılmadan başlanan bir SEO projesinin başarısızlığa uğrayacağını sizler de kolaylıkla tahmin edebilirsiniz. Kısacası, sizlerin vaktinin değerli olduğunun, her geçen sürenin sizler için potansiyel müşteri ziyaretlerinden mahrum bıraktığının farkındayız. Ancak başarılı bir SEO uygulaması kısa sürede hazırlanan ya da sonuç veren bir hizmet değildir. Detaylı bir analiz ve doğru zamanda doğru uygulamalar sizi SEO’da başarıya götürecektir. Kısa sürede yapılan analizler, toplanan eksik ve yanlış bilgiler, tecrübe eksikliği sizlerin karşısına yanlış projeler, hatalı uygulamalar olarak çıkıyor ve sitenizin yükseleceği konuma çok daha geç ulaşmasına sebep oluyor. AFD Yazılım olarak verdiğimiz süre sonunda öngördüğümüz ve sizlere sunacağımız strateji raporlarında sıralamaya ulaşacağınızı taahhüt etmekteyiz.

Ağrı seo fiyatları

Ağrı seo fiyatları

Ağrı SEO Fiyatları

En çok merak edilen ve genel olarak bir fikir birliğine varılmayan ya da pahalı bulunan konuların başında Ağrı Seo fiyatları gelmektedir. Fiyatlandırma konusu yukarıda bahsettiğimiz birçok kritere göre değişiklik göstermektedir. Ağrı SEO fiyatları belirlenirken web sitenizin geçmişi ve şimdiki durumu, rakiplerinizin durumu, daha öncesinde yapılmış seo işlemleri, anahtar kelime sayısı ve bu kelimelerin rekabet gücü, arama hacmi gibi birçok kriter göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Ağrı en ucuz seo fiyatları gibi bir iddamız yok ancak sunduğumuz hizmete oranla Ağrı en uygun seo fiyatlarını bizler vermekteyiz.

Hizmet ücretlendirmesi belirli periyotlara bölünmüş olarak sunulmaktadır. Örneğin yapılan analizler neticesinde 1 yıllık bir seo uygulaması yapılması gerekiyorsa %30 iş başlangıcı, %30 hizmetin 6. ayının başlangıcı ve kalan %40 hizmet bitiminde faturalandırılmaktadır. Ayrıca seo danışmanlığı, aylık ve yıllık seo hizmeti ya da sadece detaylı SEO raporu hazırlama gibi hizmetleri de en uygun fiyatlarla sunmaktayız. Sonuç odaklı bir yaklaşımla Ağrı seo hizmeti vermekteyiz ancak zamanın değerini ve en uygun kullanımı da en az meslek etiğimiz kadar önemsiyoruz. Sunduğumuz seo hizmeti dışında Ağrı web tasarım hizmetimizi incelemek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Google SEO Stratejisi

Etkili bir SEO stratejisi oluşturmak için arama motorlarının uygulamış oldukları arama algoritmalarına hakim olmak gerekmektedir. Yazımızın en başında da belirttiğimiz gibi bu algoritmalar hem her arama motoru için ayrı hem de zaman içerisinde güncellenmektedir. Bu sebeple hizmet aldığınız seo ajansı nın da bu konuda yetkin ve yapılan güncellemeler sonrası alması gereken aksiyonlar konusunda bilgili olması gerekmektedir. Google tarafından dikkat edilen bir çok kriter, arama sonuçlarında sıralamanızı etkileyecek birçok detay ve güncellenen algoritmalar dışında unutulmaması gereken bir unsur daha var. Her ne kadar bahsi geçen uygulamalar Google’da ilk sıralarda çıkmak için yapılsa da amaçladığımız konu müşterileri ziyaretleriniz olduğu için içeriklerinizi sadece seoya uygun hazırlamıyor, müşterilerinizin de isteklerini en az Google kadar önemli buluyoruz.

Şehir Bazlı SEO Çalışması (Lokal SEO)

Şehir bazlı SEO çalışması Google’un arama algoritmalarında yaptığı değişikliklerle birlikte artık lokasyon parametresini dikkate almasıyla ortaya çıkmıştır. Daha çok şehir bazlı hizmet sunan işletmelerin tercih ettiği bir uygulama olan lokal seo çalışmasına da kurumsal seo çalışmasında olduğu gibi aynı disiplinle yaklaşıyoruz. İnsanların artık hizmet ya da ürün araştırması yaparken ilk kriterlerinden birisinin kendi konumuna olan uzaklığı olduğu için öncelikle Google Maps üzerinde arama yaptığını göz önünde bulunduruyor ve şehir bazlı seo hizmeti verdiğimiz müşterilerimize aynı zamanda Google Maps SEO hizmetini de vermekteyiz. Bu iki hizmet için ayrı ücretler talep edilmemekte, tek bir uygulama içerisinde sunulmaktadır ve hizmet alan müşterilerimizin Google Maps kaydı yok ise tarafımızdan ücretsiz olarak oluşturulmaktadır.

 

Nasıl Bir SEO Çalışması Yaptırmalıyım

Hangi seo uygulamalarının yapılması gerektiğini ve sizlere olacak faydalarını site analiziniz yapılırken detaylı bir şekilde belirlemekte, sizlere sunmaktayız. Bu konularda kafanızda oluşacak tük karışıklıkları gidermek için detaylı raporlar sunmaktayız. Unutulmamalıdır ki iyi bir seo çalışması sizlere yeni müşteriler kazandırdığı gibi marka bilinirliliği gibi konularda da büyük avantaj sağlayacak ve rekabet gücünüzü artıracaktır.

 

Neden SEO Yaptırmalıyım

Web sitesi sahiplerinin genellikle düştükleri yanılgı siteleri yayına girdiği anda ilk sayfalarda hatta ilk sıralarda çıkacağıdır. SEO yukarıda bahsettiğimiz kriterler çerçevesinde yapılması gereken hem sitenizin otoriter konumunu güçlendiren hem de arama motorlarının sitenizi daha iyi anlamasını sağlayan bir uygulamadır. SEO hizmeti web tasarım uygulamaları dışında kalan bir hizmet olup, internet üzerinden ticaret yapmak isteyen, internetin her geçen gün büyüyen iş hacmine ortak olmak isteyen tüm firmaların yaptırması gereken bir işlemdir. Arama sonuçlarında karşınıza listelenen yaklaşık bir milyon sonuç içerisinde sizler de sadece ilk on sonuca dikkat etmiyor musunuz?

 

Seo Danışmanlığı Hizmeti ve SEO Analizi

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) dijital pazarlama çalışmalarının en önemli unsurlarından birisidir. Doğru uygulamalar ile optimize edilmiş bir web sitesi dijital kampanyalarınızı yürütmeniz için harika bir olanaktır. Doğru stratejiler ile üretilmiş bir seo çalışması size güçlü bir rekabet avantajı sağlayacaktır. SEO Uzmanı ekibimizle görüşerek web sitenizi ücretsiz analiz ettirebilirsiniz.

 

Bölgesel SEO Çalışması Uygulaması

Bölgesel SEO, ya da lokal seo çalışmalarımızda her bölgenin her ilin dinamiklerine uygun özgün içerikler hazırlıyor bu içerikleri seo stratejilerimiz doğrultusunda uyguluyor ve 90% oranlarında başarı sağlıyoruz. Daha öncesinde söylediğimiz gibi seo çalışması arama motorlarının sitenizi anlamasına yardımcı olan bir uygulama olsa da son kullanıcı olarak insanlara ulaştığımızı ve içeriğin onlar için hazırlanması gerektiğini her zaman göz önünde bulunduruyoruz.

 

BÖLGESEL SEO

SEO, yani uzunca “Search Engine Optimization” olarak bilinen dilimize de Arama Motoru Optimizasyonu olarak geçen bu sözcüğün ne olduğu ve ne olmadığını yazımızda belirttik. SEO birçok alt başlıktan oluşmaktadır. Bölgesel SEO ya da lokal seo da bu başlıklardan birisidir. Arama motorlarının sitenizi daha rahat anlaması için yapılan bütün bu çalışmalar sizin talepleriniz, beklentileriniz doğrultusunda şekillendirilmektedir. Bu şekillendirmelerin en başında ise faaliyet alanınız, hizmet verdiğiniz bölge, ulaşmak istediğiniz şehirler ve arama sonuçlarında sırlanmak istediğiniz anahtar kelimeler gelmektedir. Arama sonuçlarında daha yüksek sıralarda yer almak için yapılan bu optimizasyonlar, iyileştirme işlemlerinde dikkat edilmesi gereken unsurlardan birisi ise bu aramaların kullanıcılar tarafından yapılacak olmasıdır.

Örneğin Ankara ilinde seo çalışması yaptırmak isteyen birisi arama kelimelerinde Ankara SEO Ajansı kelimesini kullanmaktadır. Yapılan optimizasyonlarda bu anahtar kelime de dikkate alınmalıdır. Ya da yurtdışından ülkemizdeki bir hizmeti arayan kullanıcılar örneğin SEO internet company Turkey, SEO Company Turkey SEO Services Search Engine Optimization kelimeleri ile arama yapmaktadır. İşte tam olarak bu noktada bölgesel seo devreye girmektedir. Bölgesel seonun önemini arama motorları lokasyon parametresini de dikkate almaya başladıktan sonra artmıştır. Ankara ilinde arama yapan birisi anahtar kelimelerinin başına Ankara yazsa da yazmasa da Ankara ile ilgili bilgileri gönderdiği arama verileri içerisinde bulunan lokasyon bilgileri sebebiyle gelmektedir.

Bu sebeple bölgesel seo doğru kurgulanması durumunda sizlere daha fazla organik ziyaretçi olarak dönmektedir. Aynı şekilde ülke bazlı olarak yaptığımız çalışmalar ile yine yurt dışına hizmet vermek isteyen firmalara da çözüm sunmaktayız. Dünya üzerindeki tüm ülkeler için bu çalışmaları yapmakta ve e-ihracat seo olarak adlandırmaktayız. Son dönemde sınır kavramının ortadan kalktığını ve ticaret hacminin büyüdüğünü de göz önünde bulundurulursa bölgesel seonun ne kadar önemli olduğu açıkça görülmektedir.

SEO denildiği zaman genellikle site içinde yapılan iyileştirmeler, birkaç backlink ve sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlar olarak nitelendirilmektedir. Bu tamamen hatalı bir yaklaşımdır. SEO sürekli bahsettiğimiz gibi bir çok disiplinin ir arada uygulanması gereken bir sistemdir. Sadece birkaç backlink ya da sadece seo uyumlu içerik oluşturmak size seo konusunda başarı getirmeyecektir. Bu işlemler yapılan uygulamanın sadece küçük bir bölümünü oluşturmaktadır. Arama sonuçlarına olumlu yansıması olması, sizler sıralamalarda yükseltmesi için site içi ve site dışı SEO çalışmaları bir bütün olarak ele alınmalı, doğru anahtar kelimeler seçilerek gerekli analizler eksiksiz yapılmalıdır. Öncesinde hesaplanılmayan hiçbir işlem yönetilemez ve yönetemediğimiz hiçbir işlem ise sizi başarıya ulaştırmaz. Ve seoda da her sektörde olduğu gibi en önemli unsurlardan birisi tecrübedir. SEO teknik bir konu olduğu için tecrübe bilgi kadar gereklidir. Ancak uzman kişiler tarafından yönetilen ve uygulanan seo çalışmaları sizleri hedeflediğiniz noktaya taşımaktadır. Bu konuda aklınıza takılan sorulara bizlere ulaşarak kısa sürede çözüm bulabilirsiniz.

 

SEO

En temelden başlamak gerekirse, arama motoru optimizasyonu ya da seo, işletmenizi, hizmetinizi, ürününüzü arayan kişilerin karşısına çıkarması için yapılan işlemler bütünüdür. Bunu başarmak için, öncelikle anahtar kelime seçiminin doğru yapılmalıdır. Müşterilerinizin neler arayacağını, hangi anahtar kelimeler kullanacağını, hangi varyasyonlarla arama yapacağını belirlemek için detaylı araştırma ve planlamalar yapmaktayız. Arama hacimleri hesaplanmakta ve size en uygun olan anahtar kelimeler önerilmektedir. Sizler bu öneriler içerisinden anahtar kelimelerinizi seçebilirsiniz. Sunduğumuz veriler ile birlikte seçimleriniz daha net olacaktır. Müşterilerimizin birçoğu daha öncesinde düşündükleri anahtar kelimeler onlara arama hacimlerini, popüler arama şekillerini sunduğumuzda değişmektedir. Kısa bir örnek vermek gerekirse insanlar artık Google’ın sesli arama hizmetini kullanmaktadır. Bu durumda ise kullanılan anahtar kelimeler çok daha uzun (longtail) olmaktadır. Özellikle sunmak istediğiniz hizmet Z kuşağına hitap ediyor ise bu anahtar kelimeler gözden kaçırılmamalıdır.

Diğer bir konu ise yazımızın başlarında belirttiğimiz süre konusudur. SEO birkaç aylık ya da 14 gün içerisinde sonuçlanabilecek, başarıya ulaşabilecek bir süreç değildir. Evet belki sizlere yapılan kısa süreli çalışmalar sıralamada yükselme olarak gelebilir ancak bu yükselme uygulama süresi gibi kısa süreli olacaktır. Çünkü seo uzun vadeli bir işlemdir. Kalıcı olması için ise kısa süreli çalışmalardan uzak durulmalıdır. En sık karşılaştığımız hatalardan birisi ise kısa süreli yükselişler sonrasında yaşanan cezalar. Çok kısa sürede sizlere başarı vaat eden firmalar etik olmayan ve Google’ın kolaylıkla fark edebileceği uygulamalar kullanmaktadır. Kısa sürede sizleri yükseltirken bir süre sonra sıralamadan düşürmektedir. Bu durum ilerleyen dönemde yapılacak olan seo çalışmalarının da olması gereken süreden daha uzun bir süre almasına sebep olmaktadır.

İlk sayfada çıkmak elbette her işletme için önemlidir. Bu ise konuda tecrübeli, bilgili ve doğru analizlerle doğru stratejileri sizlere sunabilen seo ajansları tarafından sağlanabilmektedir. Uygulamalarınızın faydalı olması ve kalıcı yükselme için seo çalışmalarınızı uzman kişiler tarafından yapılmasını sağlamalısınız. Bu sürenin kısalması için yapılması gereken en önemli şey ise seo uygulamalarının web sitesinin açılışı ile birlikte başlamasıdır. Çünkü açılışından itibaren popülerliği artan bir web sitesi Google açısından her zaman çok daha değerlidir ve daha öncesinde yapılmış yanlış uygulamalar ise zaman kaybına sebep olmaz. Bu sebeple web tasarım yaptıran müşterilerimize başlangıç seviyesi seo uygulamalarını ücretsiz olarak vermekteyiz. Çünkü sizlere sunduğumuz tüm hizmetlerin altında bizler varız. Bu bilinçle işlerimize yaklaşmaktayız.

 

SEO ile Arama Motoru Sıralamalarında Yükselmek

SEO yaptırmak yerel, ulusal ve dijital pazarlama yöntemini kullanan/kullanmayı amaçlayan tüm işletmelerin arama sonuçlarında ilk sırada yer almak ister. Çünkü ilk sırada yer almak tıklamaların büyük oranda sizin sitenize yapılacağı anlamına gelmektedir. Ancak ilk sırada yer almak için seo hizmeti dışında reklam kampanyalarına da başvurabilirsiniz. Reklam kampanyaları durdurulduğu anda ise siteniz artık görünür olmayacaktır. Bu da sürekli olarak reklam maliyetlerinin oluşmasına sebep olacaktır ve kâr marjınızı önemli ölçüde etkileyecektir. Ayrıca sitenizin ilk sıralarda yer alması marka bilinirliliğinizi artırmanın yanı sıra prestij de sağlayacaktır. Reklamsız kalıcı bir çözüm ise ancak ve ancak seo çalışmaları ile sağlanabilmektedir. Doğru kurgulanmış bir seo stratejisi ve doğru uygulamalar ile ilk sıralara yükselmek, organik ziyaretçi çekmek mümkündür. Kısa vadede reklam getirisi size daha çok gibi görünse de seonun firmanıza yapacağı katkı çok daha büyüktür. Arama motorlarında yükselmek, ilk sırada olmanın prestijini yakalamak için bizlere hemen whatsapp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Arama motoru optimizasyonu uygulaması yaptığımız sitelerin durumlarını hizmet sonrasında da düzenli olarak kontrol etmekteyiz. İlerleyen dönemde arama motorlarının yaptığı algoritma değişikliklerinde eski müşterilerimize de bu konuda detaylı e-postalar göndermekteyiz. Yaptığımız işin kalitesinden şüphe duymadığımız gibi hizmet sonrasında da tüm müşterilerimizin yanındayız.

 

Doğal SEO Çalışması Neden Önemlidir

Bir web sitesini seo açısından optimize ederken dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan birisi de yapılan işlemlerin doğal görünmesidir. Doğal olmayan, doğal görünmeyen ve manipüle edilerek yapılmış uygulamalar Google tarafından kolaylıkla anlaşılmaktadır. Bu tip uygulamalar web sitenizi yükseltmek yerine sıralamalarda düşürdüğü gibi yapılan işlemlere göre arama sonuçlarından tamamen kaldırılması ile de cezalandırılabilir.

Doğal görülen çalışmalara şu şekilde örnek verebiliriz. Sitenizi ziyaret eden kullanıcıların sitenizi faydalı bularak yapmış olduğu paylaşımları doğal çalışmalar arasında gösterebiliriz. Bu işlem sizin hanenize puan yükseltmesi olarak yazılmaktadır. Ancak burada dikkatinizi çeken ve aklınıza gelen soru ise bir kullanıcı benim ürünlerimin olduğu web sitesini kendi sosyal medya hesaplarında neden paylaşsın? İşte tam olarak bu sorunun karşılığı da yine seo çalışmalarımızda saklıdır. Bu ve benzeri uygulamalar sizleri arama sonuçlarında yükseltmektedir.

Yapılan çalışmalara medya paylaşımları sadece bir örnek olmakla birlikte tek başına bir anlam ifade etmemektedir. SEO çalışmalarında önemli olan unsurlardan bir diğeri ise çeşitliliktir. Uygulama çeşitliliği ne kadar fazla ise arama motorları tarafından bunun doğal olarak kabul edilmesi ve sıralamanızı etkilemesi de o oranda yüksektir. Ancak burada sıklıkla yapılan hatalardan birisi ise sosyal medyalarda sadece kendi sitelerinizi paylaşmanızdır. Sosyal medya hesaplarından sadece ama sadece sizin sitenizin linklerini paylaşan bir hesap size fayda değil zarar vermektedir. Bu durum sıklıkla karşılaşılan bir hatadır.

SEO arama motoru optimizasyonu nedir? Belki de son dönemde en çok aranan kelimelerden birisi budur. SEO‘nun literatürdeki karşılığı bir web sitesinin istisnasız tüm arama motorlarında, arama sonuçları içerisinde yükselmesi, daha fazla organik ziyaretçi çekmesi için yapılan işlemler uygulamalar bütünüdür. Bu uygulamaların en temelinde arama motorlarının algoritmalarına hakimiyet gelmektedir. Çünkü ancak arama motorlarının nelere dikkat ettiğini, nasıl çalıştığını bilirsek uygulamalarımızı bu paralelde hazırlayıp başarılı olma şansına ulaşabiliriz.

SEO uzmanları arama motorlarının ve sitenizi tarayan robotların çalışmalarını detaylı olarak gözlemleyerek kendine özgü bir yol haritası oluşturur. Böylece uygulayacağı yöntemleri belirler ve doğru işlemler ile sıralamanızın yükselmesini sağlayabilir. Fakat şunu asla unutmamak gerekir, arama motorlarında yükselmenin kesin ve net tek bir yöntemi yoktur. Çünkü arama motorları kullandıkları algoritmaları sürekli olarak güncelledikleri gibi, dikkat ettikleri unsurlardan sayıca oldukça fazladır. Ve bu unsurların içerisinde gözden kaçan bir şey varsa o da dengedir. Birçok seo ajansının başarısız olmasının altında yatan ana faktör ise işlemlerin dengesiz bir şekilde yapılmasıdır. Bu yüzden SEO uzmanı için bilgi kadar tecrübe ve yenilikleri takip etmesi de önemlidir. Bilgiye ulaşmamızda en büyük yardımcımız olan arama motorları hizmet kalitelerini artırmak için sürekli kendilerini geliştirmektedirler.

Birçok konuda artık yapay zeka tarafından desteklenen bu algoritmalar sizlere aradığınız sonuçları doğru bir şekilde milyonlarca site içerisinden getirmektedir. İşte tam bu noktada seo uzmanı da kendisini güncellemeli, yeniliklere ayak uydurmalıdır. Klasikleşmiş ya da her zaman uygulanabilir bir seo tekniği belirttiğimiz gibi yoktur. Çünkü bugün önemli bir kriter ilerleyen günlerde tamamen iptal edilebilir. Tüm bu yazılanları tek bir potta eritirsek seonun işletmeler için ne kadar önemli olduğunu, işletmenin kendi faaliyet alanında arama sonuçları içerisinde ilk sırada olmasının o işletmeye olan katkısını rahatlıkla görebiliriz.

 

Organik Ziyaretçileri Artırmak

SEO yaptırmak için ilk sebeplerden birisi ziyaretçilerinizi günden güne artırmaktır Ancak burada önemli unsur site ziyaretçilerinize iyi bir hizmet sunuyor olmanızdan geçmektedir. En çok yapılan hata sürekli bahsettiğimiz seonun sadece arama motorları için yapılıp kullanıcılar için içerik hazırlamanın gözden kaçırılıyor olmasıdır. Sitenizde zaman geçirmeyen, tek bir sayfa ziyaret edip çıkan ziyaretçiler sıralamanıza eksi yönde etki edecektir. Örnek vermek gerekir ise A (sizin siteniz) ve B olmak üzere iki farklı aynı standartlarda web sitesi düşünelim.

Bu iki site tüm özellikleriyle eş değer. Ancak A sitesinde ziyaretçiler 15 bile saniye geçirmezken B sitesindeki ziyaretçiler 2 dakikadan fazla zaman geçirmektedir. Bu durumda sitede geçirilen süre düşeceği için Google bunu kalitesizlik sinyali olarak adlandıracak ve sizin sıralamanızı düşürürken diğer sitenin sıralamasını yükseltecektir. B sitesi hiçbir işlem yapmamasına rağmen bu şekilde sizin sitenizin sıralamada üzerine çıkacaktır. Bu sebeple SEO çalışması bir yere kadar arama motorları için yapılsa da içerik her zaman insanlar için hazırlanmalıdır. Kaliteli içerik, doğru bilgileri, iyi bir UX uygulaması sizlere az önceki verdiğimiz örnekte olduğu gibi dolaylı yollardan da başarı sağlayacaktır.

SEO hizmeti uygulanırken siteniz sadece optimize edilmez aynı zamanda siteniz hatalarından da arındırılır. Takdir edersiniz ki her oyunun kendi kuralları vardır ve sizler de dijital dünyanın kurallarına uymak zorundasınız. Yani seo çalışması sadece içerik üretmek, backlink inşa etmek dışında sitenizin yazılımsal hatalarını da gidermektedir. Küçük bir seo çalışması yaptırarak bile itibarınıza destek verebilirsiniz. Dijital dünyada sınır kavramının ortadan kalktığını düşünürsek, prestijli bir web sitesi, doğru kurgulanmış kampanyalar ve seo sizlere tahminlerinizin ötesinde kâr marjları sunmaktadır. Reklam kampanyaları için ayırmak zorunda olduğunuz maliyetlerinizi de bu hesabın içerisine eklerseniz seonun ne kadar kârlı bir yatırım olduğunu çok daha net görebilirsiniz.

 

Neden SEO Çalışması Yapılır?

Neden seo çalışması yapılır? sorusuna yazımız içerisinde değindik. Ancak daha da detaylandırmak gerekir ise ülkemizde 2020 yılının ilk altı ayı için e-ticaret hacmi 91,7 milyar TL oldu. Bu mal ticaretinde büyük bir oranı kapsamaktadır. Dijitalleşen dünyada tüketim alışkanlıkları da birlikte değişmekte artık geleneksel ticaretin yerini elektronik ticaret almaktadır. İnsanlar ise bir ürün ya da hizmet aramalarını öncelikli olarak arama motorları üzerinde yapmaktadır. Burada bir dip not belirtmek gerekir ise ülkemizde tüm dünya da olduğu gibi öncelikli olarak Google kullanılmaktadır, ancak Yandex ve Bing gibi arama motorları da hatırı sayılır düzeyde kullanıcıya ulaşmıştır. SEO uygulamaları yapılırken sadece tek bir arama motoru hedeflenmeden tüm arama motorlarına uygun bir sistem planlanmalıdır. Çünkü aramalar tek bir kanal üzerinden değil birçok kanal üzerinden ve farklı alışkanlıklar ile yapılmaktadır. Yukarıda bahsettiğimiz Z kuşağı Google Speech to Text aramasında olduğu gibi.

Ülkemizde e-ticaret hacminde olan genişleme tüm firmaların dikkatini çekmekte ve haklı olarak her firma bu pastadan pay almayı amaçlamaktadır. Özellikle e-ticarette sabit giderlerin geleneksel ticaret yöntemlerine göre daha az olması bu konuya olan ilgiyi artırmaktadır. Böylesi günden güne büyüyen bir hacimde tüm firmalar tabir-i caizse savaş halindedir. Çünkü sıralamalarda bir puan bile yükselmek firmalara artan kâr marjı olarak geri dönmektedir. Yapılan araştırmalara göre kullanıcıların büyük oranı ilk sıralamalara kesinlikle tıklarken üçüncü sıradan sonra bu oran büyük ölçüde düşmektedir. Yani ilk sayfada çıkmanın dışında ilk sıralarda çıkmakta bir o kadar önemlidir. Çünkü kullanıcı davranışları analiz edildiğinde ilk sıra ile ikinci sıra arasında tıklama oranı olarak 30%lik bir fark bulunmaktadır. Günlük 100bin arama hacimli bir anahtar kelimede bu oranın yaratacağı farklı hesaplayarak neden bu alanda bir savaş olduğunu söylediğimizi çok daha iyi anlayabilirsiniz. SEO uygulamaları tüm bu savaş içerisinde sizi zafere ulaştıracak en önemli enstrümandır.

Doğru analizler, sistemli bir strateji ve tecrübeli bir ekip tarafından yapılan güncel algoritmalar ile uyumlu uygulamalar sizlere başarıyı getirecektir. SEO‘da ilk sıralara yükselmek imkansız değildir, ancak belirli bir disiplin içerisinde gerçekleştirilebilir. Sizler de bu disiplin içerisinde güncel ve etik teknikler ile verdiğimiz hizmetlerden faydalanmak isterseniz hızlıca teklif alabilirsiniz.

 

SEO’nun İşletmeler İçin Önemi

Belirli bir marka bilinirliliği, değeri ve prestiji olan işletmeler yapılan alışverişlerde öncelik kazanmaktadır. Çünkü bahsettiğimiz değerler kullanıcılarda güven algısı oluşturmakta ve alışveriş yapmaktan çekinmemektedirler. Ancak bu prestiji sağlamanın ilk şartlarından birisi sıralamalarda insanların sitenizi sıklıkla ziyaret etmesini sağlamaktır. Çok kaliteli bir hizmet sağlasanız da, web siteniz UX açısından oldukça gelişmiş olsa da, ziyaretçilere bulabilecekleri en uygun fiyatları da sunsanız arama sonuçlarında sıralanmayan bir web sitesinin size bir getirisi ne yazık ki olmayacaktır. Bu sebeple özellikle yeni ticaret şekillerine uyum sağlayarak ayakta kalmak, kâr marjını artırmak, e-ticaret pastasındaki paydan faydalanmak isteyen tüm işletmeler arama motoru optimizasyonuna gereken önemi vermelidir. Çünkü kimsenin bilmediği bir yerde dünyanın en iyi yemeklerini yapsanız da ziyaretçiniz olmadıktan sonra işletme olarak ayakta kalamazsınız. Bizler de sizlere verdiğimiz seo hizmeti sayesinde en işlek caddede mağaza açma imkanı sunuyoruz.

 

Search Engine Optimization

SEO, İngilizce ‘search engine optimization’ kelimelerinin baş harflerinin kısaltılmasından oluşturulmuştur. Dilimize ise birebir çeviri olarak ‘arama motoru optimizasyonu’ şeklinde girmiştir. SEO’nun amacı, bir ürünü, hizmeti ya da web sitesini arama motorlarında üst sıralara çıkarmanın dışında o hizmet ya da ürünü sunan firmaya marka değeri de katmaktır. SEO çalışmaları temel olarak bu amaçlara hizmet eden uygulamalar bütünüdür. Bizlerde AFD Yazılım Stüdyosu olarak sizlere bu hizmeti en uygun fiyatlardan sunmaktayız.

SEO temel olarak sadece arama motorlarıyla ilgili görülebilir, ancak hep söylediğimiz gibi seo arama motorları dışında kullanıcılar için de uygulanmalıdır. İşletmenizin insanlar tarafından fark edilmesi için seo uygulamaları ile ilk sıralara çıkması gerekmektedir. İşletmenizin dijital dünyadaki varlığı, aldığınız SEO hizmetinin başarısından geçer. SEO başarısını ise doğru analizler, ölçülebilir çalışmalar, doğru ve güncel algoritma ile uyumlu stratejik seo çalışmaları ile tamamen organik bir görünümü olan tekniklerine borçludur. Özetlemek gerekirse sizin dijital dünyadaki başarınız seo uygulaması yapacak olan ajansın analiz yapma gücü ve bilgi, tecrübe birikimi ile doğrudan orantılıdır.

Ülkemizde kendisini “Seocu” olarak isimlendiren birçok kişi bu uygulamaları yapmaktadır. Uygulamalarının başarıya ulaşması için ise daha önce bahsettiğimiz bir çok unsurun birlikte uygulanması gerekmektedir. Ancak bu uygulamalar fiziksel olarak tek bir kişi tarafından yapılması imkansızdır. Çünkü farklı unsurlar farklı uzmanlık alanları gerektirmektedir. Örneğin, sitenizin dünya standartlarında kabul edilen yazılımsal bir alt yapıya sahip olup olmadığı yazılım mühendislerimiz tarafından belirlenirken, içerikleriniz bir içerik uzmanı tarafından hazırlanmaktadır. İçeriklerinizin uygulanmasında ise UX uzmanlarından fikir alınmakta, kullanıcı davranışlarına en uygun şekilde düzenleme yapılmaktadır. Az önce söylediğimiz gibi seo sadece arama motorları için yapılan bir çalışma gibi görünse de son kullanıcının bir insan olduğu unutulmamalıdır.

Merak ettiğimiz, aramak istediğimiz herhangi bir şeyi doğrudan belirli anahtar kelimeler ile arama motorlarında aramaktayız. Arama motorları ise karşımıza yüzbinlerce sonucu sayfalar halinde sıralar. Peki arama motorları bu yüzbinlerce sayfa içerisinde sıralamaları hangi kriterlerde yapar? İşte SEO, sitenizi bu kriterlere hazırlar. Sadece içerik hazırlayarak yapılan seo çalışmaları birçok yerde görüldüğü üzere başarısızlıkla sonuçlanmaktadır. Çünkü bu başarısızlık, seoya olan yaklaşım sebebiyledir. Belirli bir sistematik içerisinde olmaktan çok içerik her şeydir mantığıyla yapılan uygulamalar arama sıralamaları konusunda sizlere bir başarı hikayesi yazdırmayacaktır.

 

SEO Nasıl Yapılır?

SEO nasıl yapılır sorusu da işletmeler tarafından çokça aranan ve hemen hemen her yerde aynı yöntemlerle karşılaşılan bir arama terimidir. Web site sahiplerinin, bir ürün ya da hizmet sunanların ya da bir blog yöneticisinin en büyük kaygısı verilen emek neticesinde arama sonuçlarında sitesinin görüntülenip görüntülenmeyeceğidir. Siteme daha fazla nasıl ziyaretçi çekerim şeklinde düşüncelerin sonucunda bu aramalar yapılmakta ve orada yazan temel bilgiler uygulanmaktadır. Ancak bu tarz uygulamalar genellikle başarısızlıkla sonuçlanmakta, hatta agresif bir link inşası kurulması sonucu sıralamalar yükselmek yerine düşmektedir. Öncelikle hatırlatmak istediğimiz nokta arama motorlarının daha iyi hizmet sunmak için kendilerini sürekli olarak güncellemektedir ve seonun en temel bileşenlerinden birisi doğal bir yayılım örüntüsü içerisinde olmasıdır.

Özellikle yapay zeka destekli olan algoritmalar sizlerin yaptığı manipülatif işlemleri kolaylıkla saptayabilmektedir. Doğal görünüm içerisinde olmayan bir seo çalışması sitenize faydadan çok zarar verir. Örneğin herkes backlink inşa ederken pr değeri yüksek sitelere öncelik vermektedir. Sadece edu ya da gov uzantılı sitelerden alınan backlinkler doğal değildir. Sadece yüksek pr değerli sitelerden alınan backlinkler de doğal görünmemektedir. Ya da sizinle aynı faaliyet alanına aynı içeriğe sahip web sitelerinden aldığınız linkler daha fazla değer taşırken, çok fazla link çıkışı olaran, backlink ağı için oluşturulmuş sitelerden aldığınız linklerin çok fazla bir değeri yoktur.

Sadece anahtar kelimelerden link almak yerine firma adınızla da backlink almalısınız. Sadece backlink inşa ederken bile onlarca parametre ve backlink alınacak olan sitelerin değerleri göz önünde bulundurulmalıdır. Backlink dışında link wheel inşa etmek, içeriği seoya uygun hale getirmek, site içerisinde kırık linkleri belirlemek, başlık etiketlerini doğru şekilde kullanmak, site hızını optimize etmek, sadece arama sonuçlarında değil, Google görsel arama ile de tıklama kazanmak gibi onlarca kriter mevcuttur.

Bu kriterler dışında içeriğinizde kopya bir unsur olmamalıdır. Görsellerin alt tagları girilmiş, linkler title kodları ile yönlenmiş olmalıdır. Sadece site içeri seo uygulamalarında bile 34 farklı kriter şu anda kullanılmaktadır. Bunlar hem bir bütün olarak ele alınmalı hem de sitenin mevcut durumu ve hedeflenen anahtar kelimeler göz önünde bulundurularak bir içerik stratejisi üretilmelidir. Bu analizler sadece sizin için değil aynı zamanda rakip firmalar için de yapılmalı, onların eksik olduğu konularda belirlenmeli. Sonrasında seo stratejisi kurulmalıdır. Kısacası özellikle internette seo nasıl yapılır aramasında karşılaşacağınız sonuçlar sadece site içi seo tekniklerini kapsamaktadır. Site dışı seo teknikleri ya da bu analizlerin nasıl yapılacağı ile ilgili detaylı bilgi bulunmamaktadır. Eksik bilgiler sizlere eksik uygulamalar getirecek ve bu da arama sonuçlarında sitenizin yükselmesini engelleyecektir. Tüm bu sebeplerden dolayı seo uygulamaları alanında uzmanlaşmış kişiler tarafından yapılmalıdır.

 

SEO Çalışması Yaptırmak İstiyorum

Eğer siz de seo çalışması yaptırmak istiyorum diyorsanız uzman ekibimizle sizlere en doğru tekniklerle bu hizmeti sunmaktayız. SEO konusunda aklınıza takılanları bizlere whatsapp ya da e-posta aracılığı ile sorabilirsiniz. Teklif almak için ise Teklif Talep Formunu kullanabilirsiniz. Tüm işletmelere arama hacimleri ne olursa olsun aynı ciddiyet ve disiplinle yaklaşıyor ve tüm sektörlere hizmet veriyoruz. Teklif formlarında detaylı bilgi vermeniz, daha öncesinde yapılan uygulamalardan bahsetmeniz hem sizi daha iyi anlamamıza hem de fiyatlandırma ve zaman konusunda daha net teklifler vermemizi sağlayacaktır. SEO’nun zaman alan bir işlem olduğunu göz önünde bulundurursak fiyatlandırma kısmında ek zaman kaybetmemek için bu bilgileri bizimle paylaşmanız çok önemlidir.

 

SEO Çalışması Neden Gereklidir?

Sadece web sitesi sahibi olmak yeterli değildir. Evet bir web sitesi sizi dijital dünyaya taşımaktadır ancak ziyaretçisi olmayan, google arama sonuçlarında sıralama içerisinde yer almayan bir web sitesi üzülerek söylemeliyiz ki yok hükmündedir. Sanal dünyaya ayak uydurmak, oyunu kurallarına göre oynamak için ilk adım olarak bir web sitesi sahip olmak gelmektedir. Ancak buradaki varlığınızın fark edilmesi için arama motoru optimizasyonu da çok önemlidir.

 

SEO Sizlere Nasıl Faydalar Sağlar

 • Öncelikle işletmeniz daha görünür olur,
 • Bu görünüm artışı size yeni müşteriler ve marka bilinirliliği olarak döner.
 • Yeni ziyaretçiler ile kar marjınız yükselir.
 • Marka prestijiniz artar.
 • Rekabet gücünüz yükselir.
 • İlk sıralara ulaşarak faaliyet alanınızdaki pastadan en büyük payı alabilirsiniz.
 • Reklam maliyetleriniz düşer.
 • Kalıcı bir yükseliş elde etmiş olursunuz.
 • Uzun süreli yüksek sıralarda kalmak devamlı müşteriler açısında güven duyulmasını sağlar ve iş hacminiz giderek artar.
 • Algoritma değişikliklerinden en az düzeyde etkilenir, sıralama kaybetmezsiniz.

Seo çalışmalarının faydaları elbette ki bunlarla sınırlı değildir. Doğrudan ve dolaylı yollardan daha birçok faydası bulunan seo çalışmaları hakkında teklif almak için teklif talep formunu doldurabilirsiniz.

Organik SEO Çalışması

SEO uygulamaları sizin sanal dünyadaki varlığınızı sağlamaktadır. Özellikle e-ticaret ve diğer hizmet sunan işletmeler için bu çalışmanın doğru bir şekilde yapılması gerekiyor. Bu noktada ise doğru Ağrı seo ajansı ile çalışmak en önemli unsur haline gelmektedir. SEO uygulamaları daha önce de bahsettiğimiz gibi teknik olduğu kadar tecrübe de gerektiren uygulamalar bütünüdür. Uzun yıllardır sektör içerisinde bulunan AFD Yazılım olarak bu konuda birçok firmaya hizmet sunduk ve mutlu müşterilerimiz ile her geçen gün daha da büyük bir aile haline gelmekteyiz. Organik SEO Çalışması için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Organik SEO Çalışması nasıl yapılır?

Organik SEO çalışması için öncelikle hangi faktörlerin dikkate alınması gerektiğini belirlenmesi gerekmektedir. SEO tek bir unsurdan oluşmadığı gibi başarıya ulaşması için tüm kriterlere uyum sağlaması gerekmektedir. SEO çalışmanızın arama motorları tarafından manipülatif bulunmaması için organik bir yayılıma, doğal örüntü içerisinde kalmasına ihtiyaç vardır. Uyguladığımız tüm teknikler tamamen etik ve doğal görünüm dışına çıkmadan yapılmaktadır.

 

Organik SEO Çalışması ve Faydaları

Organik SEO çalışması faydaları nelerdir kısaca listeleyecek olursak eğer;

 • Web sitenizin doğal yöntemlerle daha fazla ziyaretçi almasını sağlar,
 • Bu çalışma sizin daha farklı anahtar kelimelerle de yükselmenizi sağlayacağı için daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz.
 • Yapılan uygulamalar manipülatif olmadığı, doğal örüntü içerisinde kaldığı için kalıcı yükseliş sağlayacaktır.
 • Kalıcı yükselişler zamanla size daha fazla ziyaretçi kazandıracak ve prestijinizi artıracaktır.
 • Prestijinizin artması marka güvenini artıracağı için satışlarınız da zamanla daha da artacaktır.
 • Organik SEO çalışması için fiyat almak için teklif talep forumunu doldurabilir ya da bize whatsapp, e-posta aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

 

SEO Çalışması Fiyatları

Ağrı SEO fiyatları yukarıda da bahsettiğimiz gibi yapılacak analizlerle ortaya çıkar ve rekabet oranı, yapılması gereken uygulamalar, anahtar kelime sayısı ve rekabet gücü gibi değişkenlere göre hesaplanır. Bu sebeple her firmanın ihtiyacı farklı olduğu için fiyatlandırmaları da her firmaya özeldir. Ancak seo hizmeti alınırken zaman alan bir işlem olduğu unutulmamalıdır. Dana öncesinde söylediğimiz gibi en ucuz seo firması olmak gibi bir iddiamız yok ancak verdiğimiz hizmet kalitesine göre en uygun seo fiyatlarını biz vermekteyiz. Sizler de bu hizmetlerimizden yararlanmaya başlamak için bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

Ağrı SEO hizmeti veren AFD Yazılım olarak bizlerden hizmet almaya için whatsapp hattımızdan ya da e-posta aracılığı ile bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Open chat
Yardıma İhtiyacınız Mı Var?